CYKLO GLACENSIS

20 LET CYKLO GLACENSIS

Region Orlicko–Třebovsko zahajuje v roce 2022 cykloturistickou sezónu 20. ročníkem CYKLO GLACENSIS. Akce se koná 20. května 2022 pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Na české straně startuje 10 cyklistických týmů z českých měst, na straně polské 8 týmů z polských startovních měst. Cíl dvacáté cyklojízdy je v Ráji.

 „Myslím, že cestu do Ráje si letos nemůže nikdo nechat ujít. Vážím si dvacetileté tradice Cyklo Glacensisi přátelství s polskými kolegy. Rád osobně pogratuluji především všem organizátorům, že tak dlouho vydrželi toto výjimečné sportovní i společenské setkání připravovat,“ řekl Roman Línek, který se i letos chystá na kole osobně dorazit.

 Akce startuje v pátek 20. května 2022 v 8.00 hodin z náměstí v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýse nad Orlicí, Žamberku, Králíkách, Vysokém Mýtě, Chocni, Lanškrouně, Náchodě, Bačetíně a v šestipolských městech. Cíl dvacáté cyklojízdy je v Ráji, přesněji v rekreačním areálu Ráj u Letohradu.

Trasy jsou pro většinu týmů v příjemné vzdálenosti a převážně z kopce. Tempo je velmi rekreační a volné, každý cyklista se účastní na vlastním kole a na vlastní zodpovědnost.

„Královéhradecký kraj dlouhodobě pracuje na rozvoji cyklistiky, jakožto volnočasové aktivity i alternativního způsobu dopravy do školy či zaměstnání. Podporujeme výstavbu cyklostezek a cyklotras, především těch dálkových, a financujeme provoz cyklobusových spojů do čtyř turistických oblastí. Každou podobnou akci, která propaguje dopravu na kole a pomáhá tak odlehčit přetíženým silnicím, proto vítám,“ říká hejtman Martin Červíček.

 Účastníci obdrží tričko 20 Let Cyklo Glacensis s potiskem loga CG 2022, Evropské Unie a názvem svého startovního města. V cíli je pro účastníky zajištěné ubytování, stravování a připraven program – sportovní hry na motivy Her bez katastru, vystoupení šermířů, ohňová show a doprovod kapely Těžká doba. Návrat je individuální v průběhu soboty.

Pokud s námi jezdíte každý rok, nenechte si ujít jubilejní 20. ročník. A pokud pojedete poprvé, je nejvyšší čas k CYKLO GLACENSIS se připojit. Akce je spolufinancovaná z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Další informace.