Region Orlicko-Třebovsko

Vítáme Vás v Regionu Orlicko-Třebovsko

Vítáme Vás v povodí řek Tiché Orlice a Třebovky, které meandrováním toku po staletí modelují místní krajinu, vytvářejí slepá ramena a odstavené tůně. Údolí Tiché Orlice je pro své přírodní krásy údolní nivy s říčními meandry a skalnatými svahy vyhlášeno přírodním parkem.

U-Lanšpersko

V regionu najdete vyznačené cyklotrasy, rozmístěná odpočívadla, lavičky, útulny, informační mapové tabule, lokality naučných stezek Geologického a vodního muzea v přírodě a stezky smyslového vnímání údolím Skuhrovského potoka. Na vrcholu dosavadní činnosti regionu stojí vybudovaná cyklostezka údolími řek Tiché Orlice a Třebovky. Cyklostezka je dlouhá celkem 40 km, převažuje nová konstrukce šíře 2,5 až 3 m. Na stezce se můžete pohybovat na kole, na bruslích nebo pěšky.

Adrenalin4

Region Orlicko – Třebovsko je ideálním místem pro rodinou aktivní dovolenou. Jsou zde výborné cyklistické terény, lezecké příležitosti na cvičné lezecké stěně nebo nebo v lanovém parku Peklák. Tichá Orlice umožňuje vodáckou turistiku.
V regionu můžete navštívit mnoho turistických zajímavostí, hrady Lanšperk, Žampach nebo Brandýs nad Orlicí, jsou to již pouze zříceniny hradů, ale jejich návštěva je o to větším dobrodružným a romantickým zážitkem. Součástí kopcovité krajiny jsou přirozeně také dvě rozhledny – na Andrlově chlumu (559 m n.m.) a na Kozlovském kopci (603 m n.m.), na hradu Lanšperk je umístěna vyhlídková plošina.
Z kulturních zajímavostí si nenechte ujít nejstarší stavbu východních Čech románskou rotundu sv. Kateřiny v České Třebové a funkcionalistickou budovu Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí z roku 1936, jejíž autorem je architekt Kamil Roškot.

Region má dobré ubytovací a stravovací zázemí a velmi dobrou doprovodnou infrastrukturu (kryté bazény a další sportovní zařízení).

Přejeme Vám příjemný pobyt u nás, buďte vítáni na Orlicko – Třebovsku!

Informace jak trávit volný čas v regionu Orlicko-Třebovsko

Tipy na výlet

Cyklo & in line
Výlety pěší, cyklo, auto
Vodáctví
Geologické a vodní muzeum