Tipy na pěší výlety

1. Ke zřícenině hradu Lanšperk – 14 km

Z Ústí nad Orlicí po zelené značce přes Dolní Libchavy, podél Tiché Orlice na Lanšperk, po modré přes Černovír zpět do Ústí nad Orlicí.

Lanšperk-okno

2. Třebovské stěny – 21,5 km

Z Ústí nad Orlicí po žluté značce podél Knapoveckého potoka do Knapovce, přes Horní Houžovec do Třebovských stěn, po modré Třebovskými stěnami přes Dolní Houžovec k Horákové kapli, po červené přes Strážný (584 m n.m.) a letiště do Ústí nad Orlicí.

Treb steny

3. K rozhledně na Andrlově chlumu (ke stříbrné krasavici) – 7 km

Z Ústí nad Orlicí po červené značce Křížovou cestou po kapličkách na Andrlův chlum (559 m n. m.), po modré zpět do Ústí nad Orlicí.

U-rozhledna

4. Výlet Klopoty – 11,5 km Z Ústí nad Orlicí

– po červené značce Křížovou cestou na Andrlův chlum (559 m n.m.), dále po červené přes Kerhartice do Říček a do Klopot, zpět po modré přes Kubincův kopec do Ústí – po modré značce do Říček a do Klopot, zpět po červené na Andrlův chlum, do Ústí po zelené K Zabitému a po modré Řehořovým dolem.5. Výlet kolem Řetové – 13,5 km

Z Ústí nad Orlicí po červené značce Křížovou cestou na Andrlův chlum, po zelené hřebenem na Kozlovec (541 m n.m.), po žluté naučnou stezkou Okolo Řetové přes Malý Přívrat, po modré přes Mandl a Řetovou Řehořovým údolím zpět do Ústí.

Rova-z kopce